پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
Skip Navigation Linksانتشارات فاطمی > آرشیو اخبار > متن خبر

انتشارات فاطمی در آینۀ سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

انتشارات فاطمی، در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در دو سالن ناشران عمومی و ناشران کودک و نوجوان (کتاب طوطی) و با عرضه بیش از 600 عنوان کتاب که 94 عنوان آن‌ها چاپ اول سال‌های 1396 و 1397 بودند، حضوری فعال و چشمگیر در این رویداد فرهنگی داشت. غرفه‌های انتشارات فاطمی و در نمایشگاه سی‎ویکم با استقبال و حضور قابل توجه و چشمگیر بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان همراه بود.

بر خود لازم می‌دانیم که از همراهی و حضور پر مهر مخاطبان انتشارات فاطمی که با وجود فراز و فرودهای صنعت نشر در سال‌های اخیر، همواره پشتیبان و حامی ما بودند، صمیمانه سپاسگزاری کنیم.

 

 

کتاب طوطی، ناشر بخش کودک و نوجوان

عصر شنبه، 22 اردیبهشت، در مراسم پایانی سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، غرفه‌های برگزیده در بخش‌های مختلف اعلام شدند.

کتاب طوطی، در میان ناشران کودک و نوجوان به عنوان ناشر برگزیده شناخته شد و در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تندیس غرفه برتر ناشران تهرانی در بخش کودک و نوجوان به آقای ایرج ضرغام اهدا شد.

 

 

برنامه‌های برگزار شده در غرفه انتشارات فاطمی و کتاب طوطی

 

کتاب طوطی (بخش کودک و نوجوان انتشارات فاطمی) با دعوت از پدیدآورندگان آثار، امکان ملاقات مخاطبان و علاقه‌مندان با آن‌ها را مهیا کرد.

از جمله مهمان‌های امسال کتاب طوطی، آقای فرهاد حسن‌زاده، نامزد جایزه هانس کریستین اندرسن 2018 و نویسنده کتاب «چتری با پروانه‌های سفید» و احمد اکبرپور نویسنده کتاب «ازدواج با خورشید» بود.

پیام ابراهیمی، حمید اباذری، مریم طهماسبی، مصطفی خرامان، سارا خرامان، نیلوفر پارسیوند، مریم فیاضی، محبوبه یزدانی، دکتر شیخ رضایی، ماندانا فرهادیان، لیلا مینایی، حمیده خسرویان، رضا دالوند، آناهیتا تیموریان، کیوان عبیدی آشتیانی از دیگر مهمانان کتاب طوطی در نمایشگاه امسال بودند.

غرفه انتشارات فاطمی در سالن ناشران عمومی نیز میزبان نویسندگان مجموعه مسائل نظری ادبیات بود. شهریار خسروی، مریم حسینی، آزاده شریفی در روز پنج‌شنبه بیستم اردیبهشت‌ماه 1397 با علاقه‌مندان ادبیات نظری و آثار این مجموعه دیدار و گفت‌وگو داشتند.

از جمله دیگر مهمانان انتشارات فاطمی و کتاب طوطی، سرکار خانم نوش‌آفرین انصاری، دبیر محترم شورای کتاب کودک و سرکار خانم لیلا (رویا) مکتبی‌فرد، مسئول و مشاور بخش کتاب‌های فارسی کتابخانه بین‌المللی مونیخ بودند.

 

چه کتاب‌هایی بیشتر به فروش رسیدند؟

با استقبال بی‌نظیر مخاطبان از کتاب‌های انتشارات فاطمی، عناوین ذیل در صدر آمار فروش کتاب‌های انتشارات فاطمی در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب قرار گرفتند.

پرفروش‌های غرفه کودک و نوجوان:

ریاضیات لعنتیفیزیک لعنتیمجموعه سه جلدی قصه‌های من و بابام - اگر – شنگالچتری با پروانه‌های سفیدفرغولی و از ما بهترون

پرفروش‌های غرفه عمومی:

خوراک مغزآینده ذهنمعماهای ببراسبیل گیتس چه کسی است؟ - استیوجابز چه کسی بود؟ - تاریخ و سیر تکاملی مفاهیم فیزیک - مترو تجریش، شربت سکنجبین، حلقۀ نامزدی و ۱۴۲ معمای دیگر

 

کمپین قصه‌های #منوبابام

موسسه فرهنگی فاطمی در نمایشگاه امسال، با تاکید بیشتر روی کاراکترهای خاطره‌انگیز و دوست داشتنی کتاب قصه‌های من و بابام، دست به صندوق نوستالژی بزرگ‌ترها برد و با هدف آشنایی نسل جدید با این دو شخصیت محبوب، کمپینی با عنوان #منوبابام به راه انداخت. حاضران در غرفه کتاب طوطی، با شخصیت‌های این داستان عکس گرفتند و با انتشار این عکس در اینستاگرام، شانس خود را برای برنده شدن کتاب‌خوان فیدیبوک، مچ‌بند هوشمند و بن 350 هزارتومانی خرید کتاب امتحان می‌کردند. برندگان این کمپین به زودی اعلام خواهد شد.

 

 

گروه بندی کتاب ها